The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Промените в климата са най-голямата заплаха за природата и човечеството през ХХІ в. За да запазим планетата такава, каквато я познаваме, ние трябва да задържим покачването на глобалните температури на равнище до 1.5°C от прединдустриалните нива.
Данните показват, че 15-те най-топли години на Земята са били през последните две десетилетия. В България се наблюдават повече и по-дълги периоди на засушаване, следвани от сериозни бури и тежки наводнения с разрушения и жертви.
Истинските жертви на климатичните аномалии сме ние – хората, биологичното разнообразие и природата с всичките безценни екосистемни услуги, на които човечеството разчита от хилядолетия.
WWF работи за декарбонизация на енергетиката и индустрията, както и за внедряването на иновативна, кръгова икономика без парникови емисии и отпадъци.
Стремежът ни е през следващите няколко години да можем да разчитаме на възобновяеми и екологично-устойчиви енергийни източници.
Помагаме на градове, компании, институции и организации да намалят своя въглероден отпечатък, поставяйки си амбициозни цели, базирани на климатичната наука.
Работим за справедлив преход към чисти източници на енергия за домакинствата и индустрията в България. Желаем той да доведе до реална трансформация на въглищните райони в страната, като осигури препитание на хората от енергийния сектор в една модерна, разчитаща на новите технологии, среда.
Искаме да постигнем максимално много ползи за хората под формата на работни места и възможности за развитие на иновативен бизнес, с чиято помощ да възстановим унищожаваната с десетилетия природа.
Всеки от нас може да помогне като предприеме стъпки в ежедневието си, с които да ограничи въздействието си върху климата.
Симулацията ще бъде последвана от кръгла маса с отговорните институции, отворена за медиите
WWF и Junior Achievement с два тематични хакатона и десетки свежи идеи за въгледобивните райони