The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Държавите-членки изпълниха ангажиментите си и с мнозинство от 20 страни, представляващи 66,07% от населението на ЕС, регламентът беше официално одобрен. Това се случи и благодарение на австрийския министър на околната среда Леоноре Гевеслер, която се намеси в последния момент, променяйки предишната позиция на Австрия в защита на регламента.
Коалицията #RestoreNature („Да възстановим природата“), включваща организациите BirdLife Europe, ClientEarth, EEB и WWF EU, коментира: „Днешният вот е огромна победа за природата и гражданите на Европа, които отдавна призовават за незабавни действия за справяне с тревожния упадък на
природата. След години на интензивна кампания и период на възходи и падения, ние се радваме, че регламентът вече е реалност. Този ден ще остане в историята като повратна точка за природата и обществото. Сега се нуждаем от помощта на всички: държавите-членки трябва правилно и незабавно да приложат това законодателство в своите страни в тясно сътрудничество с всички заинтересовани. Природата може да се възстанови в полза на климата, биоразнообразието и хората!“
Пътят до приемането на Регламента за възстановяване на природата
Регламентът премина през едно от най-бурните пътешествия в историята на законодателството на ЕС. След като оцеля в безпрецедентна и абсурдна дезинформационна кампания, целяща да го унищожи в Европейския парламент, изникна рискът да бъде отхвърлен на последната стъпка в Съвета по околна среда. В крайна сметка обаче подкрепата за закона взе превес.Резултатът идва тъкмо навреме, за да се представи на предстоящата Конференция на ООН за биологичното разнообразие (CBD COP16) по-късно тази година, показвайки, че Европа желае да сочи пътя в справянето с кризите на климата и биоразнообразието, като се придържа към своите глобални ангажименти. Това също е и много ясно послание към новия Европейски парламент и Европейска комисия да не забравят да държат биологичното разнообразие на челните места в своя дневен ред.
Приемането на регламента е резултат от масова обществена мобилизация. През последните няколко години бяха събрани над 1 млн. подписа и послания от граждани, многократни призиви от над 6000 учени, над 100 компании, младежки организации и гражданско общество от различни сектори в защита на регламента и целостта на Зелената сделка.
Коалиция #RestoreNature благодари на всеки, който допринесе за този резултат и го направи възможен!
Повече информация за Регламента за възстановяване на природата тук: Европейският
парламент прие Регламента за възстановяване на природата
© WWF