The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
София – Международната природозащитна организация WWF започва световна кампания за спасяване на защитените природни територии в България от застрояване. В следващите седмици активисти и привърженици на WWF от цял свят ще изпращат имейли до премиера Сергей Станишев и главния прокурор Борис Велчев.
„България притежава някои от най-ценните природни зони в Европа, но тези богатства се разрушават непрекъснато. Вили, хотели, почивни бази и ски курорти се изграждат в много от националните и природни паркове на България, въпреки че противоречат на националното законодателство и правни норми”, се казва в електронното писмо до българските власти.
Повод за кампанията са два емблематични случая на разрушаване на защитена българска природа по Черноморието. Единият е хотелският комплекс край село Варвара в Природен парк Странджа. Вторият е заличаването на Защитена местност Камчийски пясъци край село Шкорпиловци, най-големия пясъчен плаж по българското Черноморие, който голяма австрийска банка е планирала да застрои.
„Тези места са от европейско значение и българското правителство е задължено да осигури тяхната защита, не само заради всички българи, но и заради широката международна общественост. Затова ви призоваваме да прилагате съществуващото законодателство и да предприемете необходимите стъпки да осигурите реална защита на природните богатства на страната”, се казва още в електронното писмо до премиера и главния прокурор.
Кампаниите на WWF, известни като „Панда Паспорт”, провокират разрешаването на проблеми с опазването на природата в цял свят. Сред последните случаи е настояването пред полското правителство да увеличи територията на Национален парк Бяловежа – най-старата и запазена гора в Европа, искането към норвежкия премиер да не позволи изсичането на част от най-старата гора в Южна Скандинавия, както и призив към бразилското правителство да приеме по-устойчива енергийна стратегия до 2020 г., която няма да задълбочи промените в климата.